Mapa serwisu | RSS | Zapytanie
o nas
oferta
pokoje, noclegi
atrakcje
okolice
integracja
restauracja
galeria
kontakt
lokalizacja

Newsletter
Wpisz e-mail aby otrzymywać
informacje o ofercie i
organizowanych imprezach

zapisz wypisz

Skałki, zabawy linowe

 

ZABAWY LINOWE I ZABAWY EKSTREMALNE

Uczestnicy mają za zadanie przejść po dwóch lub trzech linach rozpiętych poziomo bez dotykania ziemi.; liny rozwiesza się między drzewami lub skałami.

TYROLKI

Lina zawieszona pod skosem dochodząca do 100 m długości, zadaniem uczestnika jest przezwyciężenie strachu, pojedyncza osoba zostaje podpięta do liny i zjeżdża z dużą prędkością.

WSPINACZKA

Zadanie to sprawdza sprawność fizyczną i zaufanie osoby do zespołu. Wspinaczka odbywa się w naturalnych ostańcach jurajskich.

JASKINIE

Tam docierają nieliczni, mamy do zaoferowania zwiedzanie jaskiń poziomych jak i zjazdy do jaskiń jurajskich pionowych, gdzie potrzebny jest profesjonalny sprzęt alpinistyczny oraz wykwalifikowana kadra.

 ZJAZDY I WCHODZENIE PO LINIE 

 Jest to codzienność dla alpinistów i grotołazów; zjazd z wysokiej, 30 metrowej skały to nic, ale wdrapać się tam po tej samej linie to jest wyczyn!

SKOK Z PLATFORMY 

 Zadanie polega na wspięciu się na wysoko umieszczoną platformę i skoku do umieszczonego poza zasięgiem przedmiotu; skaczący jest asekurowany przez resztę grupy.

MAŁPI GAJ

To kumulacja wszystkich zabaw linowych; to dopiero wyzwanie dla uczestników. W skład gaju wchodzą np.:tyrolka, mosty linowe, wspinaczka, zjazdy i wchodzenie po linie. 

NURKOWANIE

To początek nowej przygody w życiu; na naszym terenie jest wiele czystych i obfitych w życie jezior, zbiorników; zadania wykonywane są pojedynczo i pod okiem instruktorów płetwonurkowania.

 ROWERY

Wycieczki rowerowe po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej połączone ze zwiedzaniem ciekawych zabytków (zamków, warowni, itp.)

 OFF – ROAD

„Poza drogą” – jazda samochodami terenowymi po bezdrożach – w błocie, kurzu i najczęściej pod górę.

DRABINKA ALPINISTYCZNA

To niby zwyczajna drabinka – linka stalowa połączona metalowymi szczelbami dochodząca do 30 m wysokości...niewiele? Wszak to 10 pięter! Wejście po takiej drabinie to prawdziwy zastrzyk adrenaliny..

PAINTBALL 

 Jest zabawą dla wszystkich, nie ma tu wpływu wiek i styl życia; scenariusz gry układamy indywidualnie dla każdego klienta i pozostaje tylko walka między zespołami, aż do zwycięstwa na kulki z farbą miotane z markera pod ciśnieniem.

 QUADY

Przejażdżka czterokołowcami po trudnym terenie.

RUROWIEC

Przejażdżka rurowcem po trudnym terenie.

GRY I ZABAWY DLA DZIECI

SKRZYNKI

Zadanie polega na wejściu na jak największą ilość skrzynek; wchodzimy na skrzynki stojąc na skrzynce poniżej, jesteśmy asekurowani liną.

MOSTEK

Dwie liny naciągnięte między drzewami na wysokości kolan; zadanie wykonują dwie osoby poruszając się równocześnie w tej samej odległości, trzymając się za ręce.

STONOGA

Dwie grupy po kilka osób (5-10) poruszają się po skrzynkach ustawionych jedna przy drugiej, nie dotykając ziemi; wygrywa grupa, która jako pierwsza przekroczy linię mety.

BOMBA

Zadaniem grupy jest przeniesienie „bomby” (np. kamień)Umieszczonej na pionowo ustawionym kiju, do którego przywiązane są linki; wygrywa grupa, która najszybciejprzeniesie „bombę” po wyznaczonej trasie.

WĘZEŁKI

Do końców liny przywiązanych jest kilkoro uczestników; zadaniem uczestników jest zawiązanie jak największej liczby węzłów, bez rozwiązywania liny.

NARTY

Kilku osobowa grupa porusz się na dwóch deskach.

BIEGI W WORKACH

Każdy z drużyny musi jak najszybciej przebiec z linii startu do mety ubrany w worek.

PRZECIĄGANIE LINY

Drużyny przeciągają linę na swoją stronę.

MARSZ NA ORIENTACJĘ

Po otrzymaniu mapy i kompasu drużyny muszą dotrzeć do wyznaczonego punktu w jak najkrótszym czasie wykonując przeróżne zadania sprawnościowe


   |    Do góry    |    Strona główna    |
RANCHO - Zajazd Jurajski
42-425 Kroczyce, Podlesice 1
tel. 509 69 19 00, tel. (34) 315 21 75